Budúcnosť Slovenska a (možný) prezident Fico

Autor: Pavol Podolay | 27.12.2013 o 22:07 | (upravené 29.12.2013 o 23:21) Karma článku: 22,23 | Prečítané:  19449x

Znie to podivuhodne, ale skrýva sa v tom veľké riziko pre budúcnosť Slovenska. Teraz sa nám teda chce Fico "odpratať" do prezidentského paláca a utiecť tak zo zodpovednosti ako premér. Robert Fico sa rozhodol, že istoty pre svojich voličov vymení radšej za istoty pre seba. Opúšťa vlastne svojich voličov, pretože nedokáže splniť svoje sľuby a po tých necitlivých zásahoch do ekonomiky sa táto na Slovensku rúca. Lenže Fico chce byť akčným prezidentom, vzorom v tomto mu je priateľ Zeman v Čechách. Po zmene rokovacieho poriadku vlády (väčšinu na to Smer má) si ako prezident dá právomoc riadiť zasadania vlády. Na jej čele bude potom bábka (K.) ním nominovaná a samozrejme aj riadená. Takto si v podstate bez zmeny Ústavy zriadi prezidentský systém vládnutia na Slovensku, zabetónovaný aspoň na 10 rokov. Prezident Fico bude potom samovládcom s takou mocou (akože v demokratickej krajine) o ktorej môžu snívať aj niektorí diktátori. Toto môže čakať Slovensko po jeho voľbe za prvého občana krajiny. Prezidentské voľby budú preto skutočne plebiscitom o ďaľšom smerovaní (nie veľkým S) Slovenska.

Boh nech ohraňuje Slovensko, ak sa aj tá najvyššia funkcia v štáte dostane do rúk tohto bývalého ambiciózneho komunistu (vstúpil do KSS 14.apríla 1987), ktorý teraz tak skvele dokáže manipulovať všetkých tých voličov istôt. Tento človek bude mať potom vo svojich rukách nielen kontrolnú, zákonodarnú a výkonnú moc, ale cez menovanie ústavných činiteľov ešte aj súdnu moc. Horší scenár už neexistuje.
Ak ešte ostane po zvolení aj naďalej predsedom strany Smer, tak bude ovládať cez 83 kolesíkov, pardón poslancov, ešte aj Národnú radu SR cez jeden palec pani podpredsedníčky. Cez parlament bude mať právomoci aj na personálne obsadenie ústavných funkcií, teda nielen vlády. Potom Ficovi nič nebráni legálne ovládnuť konečne všetky zložky moci v štáte. Prezident má podľa výkladu Ústavy totiž absolutnú slobodu pri menovaní ústavných činiteľov (viď. nevymenovanie zvoleného GP JUDr. Čentéša do funkcie súčasným prezidentom!). Posledný politický vývoj krajiny v súvislosti s nedokonalosťou Ústavy a neexistencia zvykového práva na Slovensku vytvárajú podmienky na desivú absolutizáciu moci. Taká konštelácia by sa nemala dopustiť, veď to tu predsa bolo pred novembrom 1989. Tým 17. novembrom, ktorý si ON vraj ani nevšimol. Veď jeho začatá kariéra pred týmto dátumom vlastne úspešne pokračuje. Máme tu opäť vládu jednej strany, akurát, že sa krajina nevolá Slovenská socialistická republika (zatiaľ). Tak ju totiž súdruhovia už v apríli 2006 nazvali práve v prezidentskej kancelárii. Veď ju doteraz ovládali od vzniku Slovenskej republiky len komunisti. Tá nežná revolúcia s cieľom odstrániť komunistov bola vlastne jedno divadlo. Veď sú to práve komunisti, čo si podržali veškerú moc v štáte.

Po regulérnom skončení vlády Smeru v roku 2016 bude môcť teda Fico ako prezident manipulovať s vládou a výsledok volieb, keď mu nebude po chuti, bude môcť vlastnou (hlavou) nomináciou spriaznenej osoby zostavenie vlády fakticky zablokovať. Pri zostavovaní novej vlády zamietne preto akýkoľvek návrh, ktorý by Smer mohol poškodiť. Zeman s Prahy tu nechá pozdravovať. Ak nebude mať Smer väčšinu v NR SR (a to mať nebude) bude sa snažiť o sobáš pravdepodobn s nevestou s menom KDH, s ktorou sa už tak pekne zasnúbil vo voľbách do VÚC 2013. To potom Smeru umožní pokračovanie „čerpania" (existuje tu aj reálnejší výraz) verejných zdrojov, ako aj podporu Fica v ďaľších prezidentských voľbách v roku 2019. Robert Fico bude mať teda pohodlný život, plný vlastných istôt (včetne tak dôležitej imunity) až do svojej šesťdesiatky v roku 2024. Krajina bude síce zmená na nepoznanie, ale tých chudákov, ktorí ho volili a v krajine ešte ostali, mu veru nebude vôbec ľúto. Sami si boli na vine tou svojou neskutočnou naivitou vo voľbách.

Ako dopadnú prezidentské voľby v marci 2014 bude preto vo veľkej miere aj rozhodnutie o tom, kam bude Slovensko smerovať (len nie Smer-ovať) v ďaľších rokoch a či bude mať aj národ konečne šance na lepší život v slušne spravovanej krajine. Tak ako to dopadlo vo voľbách v Bratislavskej  župe 2013, tak skvele to môže dopadnúť aj v prezidentských voľbách. Len treba spojiť sily. Aj to „vrece zemiakov" z megabaráku nad Fialkovým údolím sa môže potom kľudne po Banskej Bystrici zopakovať. Smer dostane konečne za všetko účet od voličov, ktorí si rozmyslia konečne aj následky odovzdaného hlasu.

Voľba nekomunistu v druhom kole, bude teda tým signálom na nový slušný začiatok v slovenskej politike, priamo od prvého občana Slovenskej republiky - konečne. Marec 2012 bol Ficovým najväčším triumfom v politike a marec 2014 môže byť jeho najväčšou porážkou, z ktorej sa už nepozbiera ani on, ani jeho rodná strana Smer. Šance Roberta Fica na získanie prezidentského úradu sú totiž oveľa menšie ako sa zvyčajne predpokladá. Veď preto si ako poistku necháva funkciu premiéra, až do prípadného zvolenia. To je mimoriadny prejav zbabelosti a neistoty, ktorý nie je hodný jedného chlapa. Keby bol skutočný chlap, tak by s vyhlásením kandidatúry odstúpil ako premér a išiel do férového súboja s ostatnými kandidátmi.

O prezidentskú funkciu chcú v marci 2014 zabojovať:

 • Gyula Bárdos (1958)
 • Jozef Behýl (1957)
 • Ľubica Blašková (1955)
 • János Bósza
 • Ján Čarnogurský (1944)
 • Robert Fico (1964)
 • Viliam Fischer (1938)
 • Pavol Hrušovský (1952)
 • Leonid Chovanec (1966)
 • Andrej Kiska (1963)
 • Milan Kňažko (1945)
 • Stanislav Martinčko (1952)
 • Milan Melník (1938)
 • Peter Osuský (1953)
 • Radoslav Procházka (1972)
 • Jozef Šimko (1951)

Najnovšie sa vraví ešte aj o poslankyni NR SR Helene Mezenskej (1973) známej jej odvážnym prejavom v NR SR. Kto ešte nie je kandidátom, ten sa musí veľmi poponáhľať, aby ešte stihol dané termíny.

Vzhľadom k tomu, že šéf parlamentu Paška ohlásil termín prezidentských volieb na 15.marca 2014 neostáva veľa času na zozbieranie 15 000 podpisov (do 9.1.2014) pod petíciu pre občianskych kandidátov. Ten dátum preto niektorých kandidátov zaskočil. Nakoľko by mali byť voľby férové, treba oceniť reakciu matovičovcov a lipšicovcov, ktorí urobili to, čo vlastne mali urobiť aj takzvané "štandardné strany" a ponúkli dvom uchádzačom namiesto zbierania podpisov cez sviatky, podpisy 15 poslancov, ktoré im tiež umožnia kandidatúru. Bolo vcelku jasné, že to smeráci dajú na najskorší možný termín, čím vyšachujú niektorych kandidátov premiéra. Navyše môže v zime dobre robiť kampaň len Fico využívajúc aj svoju funkciu premiéra a to pravdepodobne ešte aj za peniaze občanov Slovenska, kedy bude hojne cestovať po krajine. Paška (podpredseda Smeru) takto chcel skorím termínom pomôcť svojmu straníckému séfovi v nádeji, že sa možno potom stane jeho nástupcom. Predseda strany a vlády bude mať teraz aj dosť času, aby týždeň pred voľbami spravil aj jeho povestné mítingy k MDŽ, ako sa to tradovalo ešte za socializmu. Ako bývalý mladý komunista to má predsa ešte stále v krvi. A niektoré dámy mu aj sadnú na lep. Nechápem, ako môžu slovenské ženy ešte aj zbožňovať takého preméra, ktorý na nich pri zostavovaní vlády tak z vysoka kašle, ako to ukazuje pomer 1 ženy ku 13-tim mužom v súčasnej vláde. Taká arogancia k nežnéu pohlaviu sa vo vyspelej Európe dnes veru ťažko hľadá. Dúfajme, že mu to všetko nič nepomôže a voličky a voliči mu aj celý ten nákladný marketing patrične zrátajú.

Bolo by už načase zvoliť si na Slovensku konečne prvého nekomunistického prezidenta, ktorý by bol/bola tou inšpirujúcou, dôstojnou a zároveň morálnou hlavou štátu, ktorú si budeme vážiť. A medzi kandidátmi sú veru aj také osobnosti. Ďaľšia taká šanca môže byť totiž teoreticky až o 10 rokov! A to by už bolo Slovensko asi zmenené na nepoznanie. Krajina by bola potom úplne vytunelovaná oligarchami a ich pomocníkmi v radoch korupčných a rodinkárskych politikov. V štáte, kde ešte stále neplatí právo. Voľby rozhodne jednotná podpora Ficovému protikadidátovi v druhom kole (29.3.2014) a v neposlednej rade aj koncentrovaná účasť nevoličov. Veď sa predsa jedná o budúcnosť Slovenska! Vaša účasť vo voľbách preto rozhodne aj o budúcnosti vašich detí, či v krajine zostanú, alebo ju nadobro opustia. A vám skutočne musí stáť zato ísť k voľbám. Veď tentokrát už nebudete musieť voliť tú slovenskú volebnú klasiku - zvoliť si to menšie zlo. Preto Róbert Fico v tejto rozhodujúcej voľbe tentokrát neuspeje.

Silný mandát občianskeho prezidenta získa podľa mojej mienky jeden s týchto kandidátov: Kiska, Kňažko, Osuský alebo Procházka. Ich poradie je tu uvedené samozrejme podľa abecedy.


Všetkým čitateľom PF 2014!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan pridal tretí etapový triumf, tesne porazil Kristoffa

O víťazovi rozhodol záverečný špurt.

TECH

Otvorili záhadný sarkofág. Kliatba nás nezasiahla, hlásia archeológovia

Čierny sarkofág bol dôvodom špekulácií.


Už ste čítali?