Opäť komunistický parlament?

Autor: Pavol Podolay | 21.12.2013 o 22:07 | (upravené 21.12.2013 o 22:32) Karma článku: 29,29 | Prečítané:  6072x

Mal som možnosť si zase užiť fungovanie slovenského parlamentu s „komunistickými manierami". Šéf parlamentu dostal nedávno od premiéra pochvalu, vraj akú dobrú robotu v NR SR odvádza. To nie je vtip, ale krutá realita na Slovensku v roku 2013. Tu je citát R.F.: „Paľo, klobúk dolu, vďaka za všetko, čo v parlamente robíš".

V parlamente sa totiž chystala správa k tajným sluzbám, po ktorej má samozrejme nasledovať rozprava. Veď poslanci sú v parlamente aj na diskusiu k rôznym správam, návrhom zákonov a aj problémovým veciam, ktoré sa stále dejú v krajine. Pán predseda parlamentu opät raz zákon ohol podľa svojej predstavy. Čo tam po zákone a rokovacom poriadku. Veď čo sa mu už len môže stať, pri tej drvivej väčšine Smeru, ktorá je navyše dlhodobo manipulovaná jedným malým palcom pani podpredsedníčky parlamentu. Dal teda ešte pred odznením správy (tomu sa hovorí prevencia) odhlasovať zrušenie rozpravy. Nevídaný to čin v jednej demokratickej krajine, na ktorú sa Slovensko ešte (dokedy?) stále hrá. To uz záváňa ťažkou totalitou spojenou s aroganciou moci, kde si funkcionári na takých vysokých postoch robili, čo uznali za dobré pre rodnú komunistickú stranu. Tú teraz nahradila vláda jednej strany a parlament pod takým skvelým vedením sa jej logicky prispôsobil. Ved čo sa im, smerákom, môze stať. Komunistická minulosť sa teda stáva našou prítomnosťou.

Pred oznámením smeráckého kandidáta na prezidenta môže síce predseda strany a vlády (to mi niečo pripomína) a predseda parlamentu pomerne veľa, ale ešte nie nie úplne všetko. Našťastie pre krajinu. So straníckym prezidentom Smeru (nie len akoby členom) bude strana a vláda môcť už potom naozaj všetko, taká doba tu už bola a boli sme radi, keď skončila. Boh nech ochraňuje Slovensko, ak sa aj tá najvyššia funkcia v štáte dostane v roku 2014 do rúk toho bývalého mladého komunistu, ktorý tak skvele dokáže manipulovať (zatiaľ) všetkých tých voličov istôt. Lenže aj táto doba je pominuteľná a výsledok akým dopadlo to „vrece zemiakov" v Banskej Bystrici ukázal ľuďom, že zenit tejto štátostrany bol práve prekonaný a nasleduje zákonite jej postupný pád, ako nám to v týchto dňoch dokumentoval nejaký Mečiar.


Želám všetkým čitateľom spokojné a veselé Vianoce. V Novom roku veľa zdravia, šťastie a aj dobrú ruku pri všetkých tých voľbách, ktoré nás 2014 čakajú.

Srdečne
Pavol Podolay

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?